Spotkania Kuchnia i Wino

La Calma zaprasza na cykliczne spotkania „Kuchnia i wino" gdzie będziemy podróżować kulinarnie po całym świecie.
Wszystkich miłośników podróży, pysznego jedzenia, dobrej muzyki i wina serdecznie zapraszam do udziału w naszych wieczorach, na których będzie można  rozsmakować się w potrawach Hiszpanii, Francji, Włoch i wielu innych a doskonałe wino podkreśli smak tychże dań. Wprowadzimy Państwa w klimat muzyką z danego regionu i przekażemy ciekawostki dotyczące danego kraju, kuchni i mieszkańców. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu facebookowego, na którym są wszystkie bieżące informacje.

Zapraszamy 13 kwietnia 2016r. na godz. 19:00 na kolejny wieczór z cyklu kuchnia i wino tym razem GRUZJA. Zapowiada się bardzo ciekawy wieczór gdyż będziemy mieć specjalnych gości, którzy umilą Państwu wieczór:

O oprawę kulinarną i kulturalną wieczoru zadbają mieszkające w Poznaniu Gruzinki - Nino Karosanidze, pochodząca z Tbilisi przewodniczka po Gruzji, która poprowadzi kurs języka i alfabetu gruzińskiego a Maya Varshanidze, studentka z Batumi, wspólnie z publicznością odkryje sekrety kaukaskiej kuchni.

 
Stand-Up Show w oparach absurdu i kaukaskiego humoru zaprezentuje Krzysztof Nodar Ciemnołoński - poeta, podróżnik, autor popularnych blogów polakogruzin.pl i rebelaway.com, współwłaściciel gruzińskiego biura podróży Tamada-Tour, który już od 9 lat przemierza Kaukaz, ojczyznę przodków, a od dwóch mieszka równolegle w Warszawie, Tbilisi i okolicach.
 
"Gruzja to radosny chaos, wariactwo, celebracja życia i wszystko w jednym. Stolica kraju, Tbilisi, to 1500-letni lunapark a eklektyzm jest kluczem do zrozumienia kaukaskiej duszy. Kocham Gruzję, z której pochodziła moja prababka i w której od wielu lat mieszka mój Ojciec. Badam ją od lat, koniecznie ze słuchawkami na uszach, piszę i opowiadam o Kaukazie, jak nie zrobił jeszcze nikt inny." - mówi Krzysztof.
 
Oczywiście będzie też najlepsze na świecie gruzińskie wino, różne wcielenia kaukaskiej muzyki oraz zdjęcia z baśniowego kraju, który dla nas jest nieustającą inspiracją i miłością.
 

Cena biletu 80zł/os. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

 
 
 
Linki: